LGS'ye Hazırlık Programı

8. sınıf öğrencilerine yönelik hazırladığımız LGS’ye Hazırlık ve Başarı Programı, yeni nesil soru türlerinin paralelinde belirlenen yöntem ve içeriklerle yapılmakta olup; soru analizi saatleri, sınav stratejileri ve hızlandırma çalışmaları, sınav kampları, yoğun ölçme ve değerlendirme takviminden oluşmaktadır.

İlgili çalışma takvimi yaz döneminde hızlandırma programıyla başlayarak, sınav gününe kadar hafta içi ve hafta sonu ders saatleri ve sınav kamplarıyla toplam 43 haftadan oluşmaktadır.

Başarı; Bilişsel, Duygusal, Sosyal Ve Fiziksel Bütünlüğü Temsil Eder

Doğru Cevap’ta sınava hazırlığın kurs merkezindeki ilk gününden sınav gününe kadar; Ölçme ve değerlendirme raporlarının kişiye özgü değerlendirme çalışmaları oluşturularak, Pozitif çalışma alışkanlıkları seminerlerinden yönelik kişisel toplantılar düzenlenerek, RPD değerlendirme testleri doğrultusunda bireysel planlamalar hazırlanarak kapsamlı ve çok yönlü iletişime yön verilmektedir.

Çözemediğin, Aklına Takılan Her Soru İçin
Soru Analiz Saatlerinde Öğretmenlerimizle Buluşmalısın

Bilinenlerin ve bilgilerin sürekli tekrarı, yeni soru türlerindeki performansı güçlendirir. Her öğrencimizin hedefine yönelik çalışmalarını yönettiğimiz ve her hafta yapılan soru analiz ve soru çözüm saatleri ile öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin deneyiminden faydalanarak ve eksiklerini fark ederek, bilinçli tekrarlarla sınava hazırlanmaktadır.

YKS'ye Hazırlık
Başarı Programı

Sınava hazırlık sürecini farkındalık ve gereklilik bilinciyle yönetmelisin.
Sınav içeriklerinin kazanım odaklı değerlendirilmesi, Sınav kazanımlarının sarmal bir yapıda tekrar edilmesi, Yeni nesil soru çözüm akıcılığının sağlanması, Sınav hazırlığının aynı zamanda bir planlama olduğu gerçeğiyle hareket edilmesi, Yayın ve soru niteliğinin deneyimli bir eğitimci kadrosuyla oluşturulması YKS’ye Hazırlık ve Başarı Programı’nın pusulasıdır.

Sadece soru çözmek yetmez; soruyu profesyonel öğretmenlerle çözmelisin.
Doğru Cevap YKS Sınav Hazırlığı ve Başarı Programı’nda bulunan, öğrenciler soru analiz saatlerine katılarak hem alanındaki en iyi öğretmenlerin rehberliğinde soru çözüm stratejilerini öğrenmekte hem de sınav performanslarını detaylı raporlarla değerlendirebilmektedirler. 12. sınıflar ve mezunlara yönelik hazırladığımız YKS Hazırlık Programları konu anlatım çalışmaları, soru çeşitleriyle paralel hazırlanan içeriklerle yapılmakta olup; soru analizi saatleri, soru çözüm saatleri, etüt saatlerini de kapsamaktadır. İlgili çalışma takvimi yaz döneminde hızlandırma programıyla başlamakta, sınav gününe kadar hafta içi ve hafta sonu ders saatleri ve sınav kamplarıyla toplam 43 haftadan oluşmaktadır.

Tamamlayıcı
Takviye Programları

DOĞRU CEVAP; GELECEĞİMİZİ DEĞİŞTİRİR BUGÜNÜMÜZÜ BELİRLER

5. sınıftan itibaren sınava hazırlık süreci planlamak isteyen, sınıf bazlı müfredat çalışmalarında desteğe ihtiyaç duyan ve ders seçimleri yaparak takviye talebinde bulunan ortaokul ve lise öğrencilerimiz için özel ders paketleri ve etüt programlarımız bulunmaktadır.

İlköğretim ve lise öğrencilerine yönelik okul müfredatlarına paralel olarak hazırlanan, okul başarısı ve sınav hazırlığı odaklı tamamlayıcı takviye programları ile öğrenciler okulda öğrendikleri konuları kurslarımızda pekiştirme imkanına sahiptir.

Kazanım eksiklerinin farkına vararak bunları verimli bir çalışmayla kurs merkezlerimizde tamamlayan öğrenciler başarıya Doğru Cevap ile hazırlanırlar.

BİZE
SORUN