Doğru Cevap Eğitim Kurumları olarak; Atatürkçü, çağdaş, milli değerlere bağlı, yenilikçi, düşünen, tartışan, bilimi ve teknolojiyi kullanan, kullanmakla kalmayıp ilerlemeyi amaç edinen gençler yetiştirmek ve ülkemizin geleceğinde söz sahibi olmalarını sağlamak misyonumuzu oluşturmaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı istikbale hazırlayan eğitim kurumundan beklentimiz ne olmalıdır ve nasıl olmalıdır?

Şunu bilmemiz gerekir ki en değerli varlıklarımız, çocuklarımızın hayata hazırlanmasında eğitim kurumuyla ailenin iş birliği içinde olması gerekliliği yadsınamaz bir gerçektir. Bu minvalde, eğitim kurumu ve aile değişik sistemler kullanarak kendini yenileyip geliştirmelidir.

Şüphesizdir ki hangi eğitim sistemini kullanırsak kullanalım, hedefimiz başarılı öğrenciler yetiştirmektir.

Ancak başarı nedir? Doğru Cevap Eğitim Kurumları olarak, bizim “başarı” sözünden anladığımız ve eğitim sistemimizi bunun üzerine inşa ettiğimiz nokta çocuklarımızın “hayatta başarılı ve mutlu olma” noktasıdır ki bu pek çok değeri öğrenip sahiplenmeyi ve kullanmayı içerir.

Özetlemek gerekirse amacımız; düzenli, akademik başarısı olan ve öğrencileri yaşam başarısı sağlayacak bir eğitim felsefesi ile yetiştiren bir kurs markası olmaktır. Bu amaç doğrultusunda, gerek biz eğitimcilere, gerek çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlere, gerekse de onların ilk rol modelleri olarak velilerimize çok iş düştüğünü belirtmek istiyoruz. Doğru Cevap Eğitim Kurumları olarak bugüne dek hem etik değerlere bağlı kalıp hem de akademik başarı getirecek yeterliliği göstermek, bize güven kazandırdı. Bu güvene layık olmaya çalışacağız.

Bu bilinçle yetiştirdiğimiz öğrencilerimizden ve onların hayatta ulaştıkları yerleri izlemekten gurur duyuyoruz.

Doğru Cevap, İyi Gelecek…

Murat Boğa
Genel Müdür

BİZE
SORUN